Alkali Diyet hakkında bilinmeyenler

Alkali Diyet hakkında bilinmeyenler
9 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.
Reklam

Alkali diyetin zayıflatmış olduğu ve hatta kanseri bile tedavi ettiği ortaya konmaktadır. Bizlerde bu yazımızda Alkali Diyet Hakkında Bilinmeyenleri paylaşacağız.

Günlük almamız gerekmekte olan enerjinin en fazla %15’inin proteinlerden karşılanıyor olması gerekmektedir. Her şeyden öncesinde çok proteinli bir beslenme planı hem karaciğerimizi hem de böbreklerimizi yorar. Dengeli bir beslenme programını uygularken zaten metabolik bir problem yaşanmaz. Çok proteinin organlar üstüne olumsuz etkilerinin yanı sıra bağırsak hareketlerinin almış olması, ağız kokması, vücut kokusunun kötüleşmiş olması ve ödem benzerindeki problemleri yaratır.

Protein içeriği fazla bulunan besinler hayvansal kaynaklı olan besinlerdir. Bu besinlerin çok alınması hayvansal kaynaklı olan yağların yani doymuş olan yağların da çok alımına dolayısı ile diyetin yağ içeriğinin de artış göstermesine neden olur. Çok yağ tüketimi de özellikle kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon ile diyabette olumsuz etkiler yaratır ve de kilo alımını tetikler. Öte yandan kalsiyumun kullanımını engelleyip uzun vadede kemik problemleri yaşamanıza sebep olur.

Şimdi ise alkali beslenme ile alakalı duruma geldiğimizde, evet çok protein tüketimi hiç bir şekilde sağlıklı değildir fakat çok proteini alkali sular ile nötralize de edemezsiniz. Proteinlerin tüketimini dengelemiş olduğunuzda zaten problem kalmayacaktır. Dengelemediğinizde de alkali su ve benzeri tüketimin anlamlı olduğunu düşünmemekteyiz. Niçin? Çünkü vücudunuzun bir homeostası bulunmaktadır. Ne kadar alkali bir şekilde beslenirseniz beslenin ya da ne kadar asit besinleri tüketirseniz tüketin sizin kanınızın ya da hücrelerinizin, vücut içerisindeki sıvılarınızın pH’ında  hiç bir şekilde değişiklik olmaz. Çünkü vücut zaten tüketilmekte olan besinlere göre kendi sistemi içerisinde bunu gerçekleştirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git