Eyeliner nasıl sürülür?

Eyeliner nasıl sürülür?
5 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.521 kez okundu.
Reklam

Herkesin kendine göre sürüm teknikleri vardır. Eyeliner sürmek başta zor olabilir. Özellikle ellerinizi titretiyorsanız ya da gözlerinizi sıkça kapatıyorsanız bu iş biraz daha zor olabilir. Zamanla pratik yaptıkça el alışkanlığınız gelişecektir.  Ancak ben süremiyorum ya da ne yaptıysam bir türlü olmuyor diyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz. Eyeliner sürmenin birkaç değişik yolu vardır.

Öncelikle kalem ile denemeler yapabilirsiniz. Bu pratiğinizi geliştirecektir. Birkaç denemeden sonra eyelinera geçiş yapın. İlk denemelerimde olmadı diye sakın üzülmeyin, zamanla her şey rayına oturacaktır. Eyelinerı dış köşeden göz pınarınıza doğru uygulamanız daha düzgün bir çizgi elde etmenize yardımcı olacaktır.

eyeliner sürme

eyeliner sürme

İsteğiniz gibi bir eyeliner sürümü elde edebilmeniz için aşağıdaki 3 aşamayı uygulamanız yeterli olacaktır.

  1. Kirpik çizgisinin başladığı yerden bittiği yere kadar ince bir çizgi halinde eyelinerınızı sürün.
  2. Kipriğin bittiği dış kısma yukarı doğru ince bir hat çizin. Ben kuyruklu eyelinerı kendime yakıştıramadığım için tercih etmiyorum ancak göz yapısı bu hususta önemlidir. Bu işlemi yaparken evinizde bulunan bantlardan yardım alabilirsiniz. Bantı göz bitiminizden kirpik bitimine doğru hafif çapraz bir şekilde yapıştırırsanız düzgün bir görünüm elde etmiş olursunuz.
  3. Çizgi halinde çizmiş olduğunuz hattı istediğiniz görünüme göre yavaş yavaş kalınlaştırın. Dilerseniz gözbebeğinizin olduğu nokta ile dış kısma çizdiğiniz hattı birleştirin ve birleştirdiğiniz hattın içini doldurun.

Bu aşamaları uygularken tabiî ki de kusursuz olmak mümkün değil. Eyeliner sürerken orantısız sürme ya da taşırma (hata yapma) olasılığına karşı yanınızda kulak temizleme çöpü ya da makyaj temizleme mendili bulundurabilirsiniz.

Eğer eyeliner sürümüne yeni başlayacak iseniz keçe uçlu kalem eyelinerları tercih edebilirsiniz. Hakimiyeti daha kolay olduğunu için sürümü de daha kolay olacaktır. Likit eyelinerların sürümü daha zordur. Çünkü fırçası çok ince olduğundan hakimiyeti tam olarak sağlayamayabilirsiniz.

Birkaç Eyeliner Önerisi:

M.A.C – Blacktrack Jel Eyeliner

Gosh – Keçe Uçlu Kalem Eyeliner

Golden Rose – Likit Eyeliner

The Body Shop – Keçe Uçlu Kalem Eyeliner

Loreal Paris Jel Eyeliner – Super Liner Gel

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git