Kırmızı ruj sürmenin püf noktaları

Kırmızı ruj sürmenin püf noktaları
14 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 2.719 kez okundu.
Reklam

Kırmızı ruj sürümüne başlamadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi ten renginize ve dudak yapınıza uygun, doğru bir ton seçmektir. Kendimize uygun kırmızı ruju seçtikten sonraki aşamaları şu şekilde sıralayabiliriz.

1. Aşama: Nemlendirme

Dudak balmı ile iyi nemlendirilmiş bir dudakta rujunuz rengini istediğiniz gibi verecektir. Hem ruj sürümü daha kolay olacak hem de çizgilere dolma sorunu ortadan kalkacaktır.

2. Aşama: Çerçeveleme

Bu aşamayı atlamamanız rujunuzu dudak çizginizden taşırmadan, düzgünce sürmenize yardımcı olacaktır. Uygulayacak olduğunuz dudak kaleminiz seçmiş olduğunuz rujdan 1 daha açık olur ise hata oranınız daha az olacaktır. Dudaklarınızın daha dolgun gözükmesi için dudak çizginizden biraz daha dışarıdan çerçeveleme işlemini yapabilirsiniz.

3. Aşama: Doldurma

Çerçevelemiş olduğunuz dudaklarınızı kullanmış olduğunuz dudak kalemi ile içini hafif hafif doldurun ve parmağınız yardımı ile dağıtarak yedirin.

4. Aşama: Ruju Uygulama

Ve artık rujumuzu uygulama zamanı. Bu aşamada rujunuzu alt dudağınızın ortasından başlayarak yavaş yavaş uygulamanız çerçevenin dışına taşırmanıza engel olacaktır. Rujunuzun kalıcığını arttırmak için üzerinden tampon hareketler yaparak pudra uygulayabilirsiniz.

Dipnot: Dudak kenarlarınıza uygulamayı unutmayın. Böylece gülümsediğiniz zaman oralarda boşluklar kalmayacaktır.

Birkaç Kırmızı Ruj Önerisi:

M.A.C – Russian Red

M.A.C – Ruby Woo

Rimmel London Kate Moss Lasting Finish Ruj – 107

Rimmel London Apocalips Matte – 505 Burning Lava

Wet n Wild Cherry Bomb

Etiketler:

Kırmızı ruj sürmenin püf noktaları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Gürhan Salihlili diyor ki:

    Kırmızı acayip bir renk! Kırmızı giyen kadınlara tavsiyem: Her yerde kırmızı giymemeleridir. Neden mi? Çünkü beni benden alırsan, seni sana bırakmam!:) Bu da işin espirisi ama gerçekten de kırmızı bayanlarda silah gibi bir renktir. Aşkı ve cinselliği çağrıştırır. Erotik bir renk! Kırmızı dudaklar, kırmızı iççamaşırları, mayolar ve kıyafetler. Hele bir de kadın esmerse, fully reloaded olmak an meselesidir…

Sayfa başına git