Okul deyip geçmeyin

Okul deyip geçmeyin
14 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.178 kez okundu.
Reklam

Hayatı öğrendiğimiz, mesuliyet şuurumuzun oluşmaya başladığı ve kabuklarımızın dışına çıktığımız okul döneminde öğrendiklerimiz, hayatımızın geri kalanını büyük ölçüde belirler. Öyleyse okul deyip geçmeyelim. İşte iyi bir okulun getirdikleri.

İyi bir öğretmen çok şeyi değiştirir
Tecrübeli, başarılı ve işini severek yapan bir öğretmen, hayat boyu talebelerinin üzerinde pozitif bir tesir bırakacak ve hep iyi olarak anımsanacaktır. Sağlam oluşturulmuş bir öğretmen-talebe iletişimi ileride kurulacak doğru ilişkilerin başlangıcı olacaktır. Bu arada iyi bir öğretmen demek, iyi bir eğitim, mutlu bir çocuk ve iyi bir gelecek demektir.

Kılavuz öğretmen çoğu kez en iyi yönlendiricidir
Bir müessesesi iyi bir okul yapan ehemmiyetli kriterlerden biri de kılavuzluk servisidir. Öğretmen-veli arasındaki iş birliğini sağlayan kılavuzluk servisi çocukların her türlü meseleninde yanınızda olacak ve doğru yönlendirmeleri ile başarılı bir köprü görevi üstlenecektir.

Uygulanan eğitim metotları öğrenmeyi etkiler
Her okulun kendine ait bir vizyonu, görevi ve eğitim metotu vardır. Bu metotların sizin için en uygun metot olup olmadığını okulla sıhhatli bir iletişim kurarak ve yaptığınız müzakereler neticeninde öğrenebilirsiniz.

Sosyal olanaklar kabiliyetlerin gelişimini tetikler
Okulun fiziki ve sosyal şartları, çocukların özgürce kabiliyetlerini geliştirmesine imkan tanıyacaktır. Mesela spor salonu veyahut spor yapılabilecek alanlar, sanatsal faaliyetlerin yerine getirilebileceği sınıflar, yeterli donanıma sahip laboratuvarlar veyahut bilgisayar sınıfları gibi olanaklar, çocukların kendilerini tanımasına, kabiliyetlerini belirlemesine yardımcı olur.

Yabancı dil için okulda alınan temel eğitim ehemmiyetlidir
Gelecekte daha iyi bir iş olanağına sahip olmak, vizyon sahibi fertler yetiştirmek, beynelmilel alanda daha kolay iletişim kurabilmek için yabancı dilin ehemmiyeti tartışılmaz. Çocuğunuzu göndermeyi düşündüğünüz okulun yabancı dil eğitimini yeterince sağladığına emin olmalısınız.

Teknolojik olanaklar talebelerin beklentilerini karşılar
Yapılan araştırmalar son senelerde okullarda dijital ortamların varlığının talebeleri fazlasıyla mutlu ettiğini gösteriyor. Gelişen çağa ayak uyduran ve talebelerinin dijital ve teknolojik alandaki ihtiyaçlarını karşılayan okulların muvaffakiyet grafiği her geçen gün artıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git